2006-2012 « Вінницька спілка художників україни

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ

2006 рік

    Вінницька обласна організація Національної спілки художників України 22 квітня 2006 року святкує своє 30-річчя. Обласна організація завжди була постійним учасником культурних подій регіону. Вінницька обласна організація НСХУ проводить активну виставкову діяльність.Традиційними є виставки до Дня Незалежності України, до Різдва, до Дня художника, звітні виставки пленерів, персональні виставки, які відбуваються у виставковому залі вінницької організації, Пушкіна,2 . Вінницька обласна організація НСХУ багато років поспіль проводить живописні та скульптурні пленери. Немирів, Хмільник, Вінниця, Степашки, Ямпіль стають творчою базою для вінницьких художників та митців зі всієї України, які приймають участь у пленерах. До святкування річниці організації був видан альбом «Мистецтво Вінниччини».

       

2010 рік

    У приміщенні Вінницького обласного музею відбулася виставка робіт Надії Багнюк та її учнів.

 

      

2011 рік

Виставка Світлани Білаш

    1 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки художниці з Німеччини Світлани Білаш. Її творче становлення в минулому було невіддільне від України, де в майстерні відомого українського живописця Ігоря Ященко вона робила перші, але впевнені кроки в складному освоєнні мистецького простору. Зараз вона самобутня, затребувана художниця, співзасновник Центру мистецтв культури та бізнесу, організатор виставок, мистецьких проектів, фестивалів, продюсер. Виставка має назву «Карнавал» і відображає німецький аналог слов’янської масляни з її яскравими, колоритними образами, вписаними в загальну феєрію народного святкування. Організатори сподіваються,» що вона зацікавить професіоналів і любителів, стане фактором зміцнення комунікацій з європейськими мистцями та культурними інституціями.

«Вінницький вернісаж»

     Вінницькій обласній організації Національної спілки художників України 22 квітня 2011 року виповнюється 35 років. Ця дата є знаковою, вона дає привід зробити певні історичні висновки і відзначити тенденції майбутнього розвитку. Митці Вінниччини сумлінно працюють у різних видах образотворчого мистецтва – монументальному і станковому живописі та скульптурі, в оригінальній і друкованій графіці, у різних галузях декоративно-прикладного мистецтва. Альбом «Вінницький вернісаж», виданий з нагоди 35- річчя створення Вінницької обласної організації Національної спілки художників України, є своєрідним каталогом ювілейної виставки, яка була презентована у 2011 році.

     Персональна виставка Михайла Мігріна

У Вінницькому обласному художньому музеї відбулася виставка художника Михайла Мігріна, яка присвячена 70-річчю від дня народження художника.

Персональна виставка-проект Марії Гринюк «Місце народження супермаркет» 5-12 серпня 2011р.
Відбулась персональна виставка-проект “МІСЦE НАРОДЖЕННЯ СУПЕРМАРКЕТ” (живопис. об’єкт) Маріі Гринюк в Єревані – Вірменія Mkhitar Sebastatsi Educational Complex. Організатор – Art and Cultural Studies Laboratory – ACSL.
Вінницька художня виставка присвячена 20-річчю Незалежності України

     Стала традиційною щорічною, уже впродовж 20 років. Учасниками цьогорічної виставки стали 42 вінницькі митці. Представлено в експозиції 64 твори, різноманітної тематики, жанрів і техніки виконання. Домінанту всієї експозиції становлять твори останніх 5 років виконання. На виставці представлено твори в жанрах: тематичної композиції, портрету, натюрморту, пейзажу. Експозиція виставки створює піднесений, духовний, святковий настрій.

Персональна виставка Куленка Якова з нагоди 70-річчя від дня народження (скульптура)

     Виставка відкрита 29 вересня по 10 жовтня 2011 року у Виставковій залі ВООНСХУ за адресою: вул. Пушкіна, 2.На виставці представлено 24 станкових скульптур та фото монументальних творів. Автор має широкий творчий діапазон від образів героїчного минулого філософського узагальнення образів та подій до ліричних декоративних мотивів.

Персональна виставка Ірини Кравченко “Перехрестя семи доріг”

11 – 30 листопада 2011 р. за адресою: м. Вінниця, вул. Першотравнева, 80

     На виставці представлено 34 твори станкового живопису, переважно в жанрі натюрморту, створені за останні роки. Виставка проведена з нагоди 55 річчя художниці.

Виставка «Сусіди»

     25 жовтня – 11 листопада 2011 р. за адресою: м. Вінниця,вул. Пушкіна, 2; вул. Першотравнева, 80. Ідея та кураторство виставки належать Микиті Олегу Теодоровичу – голові Львівської організації НСХУ. Проект було задумано у форматі 9х20, тобто до участі було запрошено по двадцять художників з 9 західних областей України: Львівської, Волинської, Рівненської, Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської. Передбачається виставку показати у різних обласних центрах західного регіону України. На сьогоднішній день виставка привезена зі Львова, де перша презентація цього проекту відбулась у виставкових залах Львівського Палацу Мистецтв.

Художня виставка «Подільський пейзаж» 29 листопада 2011 р.

     На виставці представлено 52 твори, в жанрі пейзажу, виконані митцями Вінниччини за останні роки. Пейзажі, які експонуються на виставці, в основному носять характер пленерного живопису, так як більшість з них написані під час живописних пленерів просто неба. У виставці взяли участь 25 художників-живописців.

«Різдвяна виставка» 23.12.2011

     На виставці представлено твори різної тематики, жанрів, стилів і технік виконання. Весь калейдоскоп творчості і уподобань цих творів об’єднує святковий передноворічний і різдвяний настрій. На виставці представлено 77 творів. Виставка триватиме до 20 січня 2012 року.

2012 рік

Виставка «16 років немирівським пленерам» 16.01.12-10.02.12

     Немирівські пленери, які з самого початку (з 1996 року) мали всеукраїнський, а інколи міжнародний статус. На пленерах в Немирові побували художники з різних регіонів України. В міжнародних пленерах приймали участь художники з Росії, Білорусії, Китаю, Польщі та Норвегії. Традиція проведення пленерів на Вінниччині продовжується.

Виставка, присвячена 80-річчю створення Вінницької області з 10 лютого до 15 березня 2012 року

     На виставці представлено твори історичної тематики художників Вінницької обласної організації Національної спілки художників України. Домінантою експозиції є картини художників: Бабія М. В. «Золотий перетин Вінниччини»; Синєпольського І. І. «Князь Дмитро Вишневецький»; Рожкова О.А. «Одного разу у Вінниці»; Чулка М. Ф. «На русалчин Великдень» та інші твори історичної тематики. Всього в експозиції представлено 70 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Альбом «Вінниччина історична в образотворчому мистецтві» також присвячується 80-річчю утворення Вінницької області. В ньому розміщена сучасна творчість вінницьких митців, яка пов’язана з історичним минулим нашого краю.

Персональна виставка Олени Кізімової «Магія світанку». Гобелен, живопис.
Виставка пам’яті Олександра Ковальчука.

     25 квітня 2012 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається виставка пам’яті відомого вінницького митця, заслуженого художника України Олександра Ковальчука «Життя в образах». На виставці представлено гобелени та ікони на склі, виконані протягом останніх років життя майстра.

 
Спілка художників Литви ГАЛЕРЕЯ „Šv. Jono gatvės galerija „ Марія Гринюк Персональна виставка «Простір – СУПЕРМАРКЕТ» Відео, об’єкти, живопис. 16 -29 квітня 2012 р.
Персональна виставка Крістіни Жілінскайте ЛИТВА-УКРАЇНА. «Історичними шляхами»

     26 квітня-16 травня 2012 р. Концепція виставки «Литва-Україна: історичними шляхами» пов’язана з історією та давніми зв’язками між Литвою i Україною. На виставці представлено 27 творів, які належать до жанру історичного портрету та історичного архітектурного пейзажу, виконані у техніці олійного живопису на протязі різних років. За кожним портретом чи пейзажем є великий історичний інформативний шар подій з минулого. У створені історичних портретів художниця використовує графічні зображення з попередніх століть, їх інтерпретуючи у стилі сучасної парсуни.

Виставка «Великодня»
Виставка «Митець і місто» 23 травня — 30 червня 2012 р.

     Концепція виставки поєднує два слова «митець» і «місто». Вона не передбачає пленерні зображення, то скоріше концептуально-асоціативні образи міста очима митця. На виставці представлені твори художників членів ВООНСХУ, для яких Вінниця стала «home town», хоча в їхній творчості можна зустріти образи різних міст. Учасниками виставки є: Абрамов В.П., Гринюк Л. Н., Жілінскайте К.К., Гринюк М. Л., Клементьєв Ю. Л., Рожков О. А., Назаренко О.О., Шостак-Орлова І. Е., Горобчук І. І., Майструк І.А., Бабій М. В., Оврах В. М., Бондар М. О. ,Чорний М. Н., Павлюк А.Г.

Виставка «Графіка та акварель» 16.05 – 10.06.2012 р.

     Це новий проект в діяльності нашої організації. На виставці представлено 60 творів митців Вінниччини, виконаних у техніці графіки та акварелі.

 
     Виставка «Портрет у творчості митців Вінниччини»

Презентація мистецького проекту відкрита з 29 серпня 20012 року у виставковій залі Вінницької обласної організації Національної спілки художників України відбулася значним явищем культурного життя міста. Найголовнішою ознакою виставки є яскраво виявлена творча індивідуальність її учасників.

У 2012році проходили виставки:

Олега Довбощука

Леонтія Гринюка «Іллюзорна реальність»

«Барви літа»

     На виставці представлено 45 живописних творів малих форматів художників Вінниччини. Виставка є щорічна та традиційна.Твори, представлені на виставці, різножанрові. Домінантою є пейзажі, написані на живописних пленерах.

 Виставка пленеру та робіт художників із Хмільника присвячена 650-ій річниці міста.

     Весняний пленер у м. Хмільник проходив з 27 квітня по 9 травня 2012 р. за сприяння та матеріальної підтримки профспілкового санаторію «Хмільник». На виставці представлено 40 творів олійного живопису та фото.